Fiat Uno Club Bulgaria Форуми

Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 4
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
    Изчезнаха ми токовете на Уното 1.3D, 84 г.
Автор Съобщение
shumacher
Кара Uno 45 Fire

Местожителство: София
Мнение Изчезнаха ми токовете на Уното 1.3D, 84 г. Отговорете с цитат
Здравейте , имам проблем с Уното ми , 1.3 Дизел, днес го запалих , поработи 4-5 минути и изгасна и загуби токовете Тъжно някой би ли могъл да даде съвет какво може да се е случило? проверих бушоните , контролния панел, който е до казанчето за течността на чистачките(той се беше замърсил малко, но го почистих ) имаше и 2 кабела, които почти се бяха разпаднали, та и тях ги оправих, обаче пак ги няма токовете Тъжно , а когато му дам директен + от акумулатора към магнит вентила няма проблеми и си пали от раз. Много ще ви бъда благодарен, ако някой успее да ми даде идея от какво може да са изчезнали токовете.....
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rokoko
Кара Uno 1.0 i.e

Местожителство: Каварна
Мнение  Отговорете с цитат
ами виж си клемореда на ключа...и пиши кво е станало - това е само предположение колега, аз съм на бензин. Поздрави.
Кара Uno 45 Fire

Благодаря ти за съвета, изчистих го клемореда, обаче не съм сигурен дали е било от него или от нещо друго, защото като си наредих клемите и пробвах пак да го запаля нямаше токове, 2 минути след това изведнъж сами се появиха, какво стана просто си нямам никаква идея, все пак ти благодаря за съвета.
rokoko
Кара Uno 1.0 i.e

Местожителство: Каварна
като си разглобиш контактния ключ, пробвай да я запалиш с кабелите накъсо оранжев и кафяв(дебел)кабели за контакт - трябва да светне таблото +червен да завърти стартера и го махаш, ако запали причината е в клемореда на ключа, ако не...ще умуваме, пък и колегите с дизели да изкажат мнение. Като дадеш на контакт светва ли лампата на подгряващите свещи, как са те, бачкат ли, а релето им? Почисти им масите, ако трябва.
Кара Uno 45 Fire

вече всичко е ОК, клемореда го изчистих и стана като нов, само че ми изскочи друг проблем сега на тая таратайка и трябва да видя кога ще мога да го направя, че някакво ухо на скоростния лост доколкото ми казаха се е счупило, а то е алуминиево и трябва да видя да си намеря някои майстор да го оправя, благодаря ти все пак за съветите които ми даде.
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 4
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети